| Upload Date | December 22 2025 02:32 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2520A |
| Model ID | vivo V2520A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2927 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2411
346.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2473
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3316
67.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3011
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2928
39.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3771
18.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2467
197.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2786
86.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3211
96.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2577
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2965
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3092
237.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3466
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3408
33.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2661
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2795
88.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8998 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6455
927.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9598
57.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10807
221.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10215
235.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10300
139.8 images/sec |
|
|
Clang
|
14548
71.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2746
219.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11556
358.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7859
235.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7610
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11776
366.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9126
701.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9739
285.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8951
88.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11910
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10226
323.8 Kpixels/sec |