| Upload Date | December 22 2025 02:31 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | vivo V2066A |
| Model ID | vivo V2066A |
| Motherboard | k69v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6769V/CU |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.60 GB |
| Single-Core Score | 394 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
367
52.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
494
2.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
518
10.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
535
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
431
5.85 images/sec |
|
|
Clang
|
476
2.34 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
406
32.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
492
15.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
208
6.23 images/sec |
|
|
Background Blur
|
303
1.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
469
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
138
10.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
510
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
371
3.68 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
444
430.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
376
11.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1306 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
875
125.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1705
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1913
39.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2135
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1550
21.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1826
8.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
401
32.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2304
71.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
797
23.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
779
3.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1807
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
616
47.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1437
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1419
14.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2012
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1510
47.8 Kpixels/sec |