| User | Ryz |
| Upload Date | December 22 2025 02:29 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GenMachine MiniPC-4700U |
| Motherboard | RenoirBoards D6D01-Mini |
| Power Plan | Atlas Power Scheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4184 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3194 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1495 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1599
229.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1443
8.69 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1414
29.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1571
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1464
19.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1598
7.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1341
107.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1684
52.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
823
24.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2067
8.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2108
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1108
85.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1610
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1784
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1598
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1577
49.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5866 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4177
599.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6767
40.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6011
123.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7434
171.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7122
96.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8480
41.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1237
99.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9839
304.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3090
92.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7916
32.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8336
259.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5815
447.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7124
209.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5465
54.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10041
9.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7310
231.5 Kpixels/sec |