| Upload Date | December 22 2025 02:29 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2022 Standard Evaluation (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (i440FX + PIIX, 1996) |
| Motherboard | |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v4 |
| Topology | 3 Processors, 3 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Maximum Frequency | 2148 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.00 GB |
| Transfer Rate | 1000 MT/s |
| Type | FPM_RAM |
| Single-Core Score | 481 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
391
56.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
495
2.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
621
12.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
588
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
448
6.09 images/sec |
|
|
Clang
|
379
1.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
379
30.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
578
17.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
185
5.55 images/sec |
|
|
Background Blur
|
753
3.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
920
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
413
31.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
521
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
613
6.08 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
572
553.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
520
16.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1356 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
873
125.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1564
9.42 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1505
30.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1568
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1189
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1865
9.18 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
511
40.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2216
68.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
580
17.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2309
9.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2056
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1237
95.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1538
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1656
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1832
1.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1726
54.7 Kpixels/sec |