| Upload Date | December 22 2025 02:24 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7410 |
| Motherboard | Dell Inc. 0M5G57 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10610U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4890 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.68 GB |
| Transfer Rate | 1328 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1333 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1205
173.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1505
9.07 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1461
29.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1466
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1070
14.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1366
6.73 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1332
106.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1250
38.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
598
17.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1857
7.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2017
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1252
96.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1389
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1923
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1273
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1629
51.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3875 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2183
313.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5352
32.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5475
112.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4628
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3076
41.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3953
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1722
137.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4452
137.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1376
41.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5458
22.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7801
242.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3451
265.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5047
148.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4864
48.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6612
6.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5936
188.0 Kpixels/sec |