| Upload Date | December 22 2025 02:23 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 10AXS06K00 |
| Motherboard | LENOVO SHARKBAY |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4690 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1175
168.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1411
8.50 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1262
25.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1241
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1013
13.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1394
6.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1293
103.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1287
39.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
504
15.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1534
6.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1770
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
961
73.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1209
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1299
12.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1204
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1329
42.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2649 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1667
239.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3474
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2415
49.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3269
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2589
35.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3907
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1529
122.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3832
118.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1109
33.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3892
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3935
122.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2765
212.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2544
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2135
21.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3789
3.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3140
99.4 Kpixels/sec |