| Upload Date | December 22 2025 11:39 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D5087f) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 1.32 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
767
110.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
913
5.50 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1367
28.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1289
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1197
16.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1523
7.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
546
43.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
633
19.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
463
13.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1016
4.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1412
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
902
69.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
586
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1195
11.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
965
933.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1032
32.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3326 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2694
386.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3916
23.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4514
92.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3521
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2852
38.7 images/sec |
|
|
Clang
|
5291
26.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1322
105.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4479
138.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2476
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2176
9.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5007
155.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2727
209.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4698
137.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2926
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4444
4.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3787
119.9 Kpixels/sec |