| Upload Date | December 22 2025 11:38 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,9 |
| Motherboard | Mac14,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.47 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2562 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2421
347.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2454
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2692
55.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2496
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2349
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3263
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2515
201.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2445
75.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2121
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2342
9.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3037
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3032
233.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2982
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2717
27.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2078
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2563
81.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11035 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9217
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11548
69.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12908
264.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8962
206.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11247
152.6 images/sec |
|
|
Clang
|
20117
99.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3216
257.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14770
457.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8430
252.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11673
48.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14229
442.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12109
931.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15563
456.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8559
84.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14600
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15663
495.9 Kpixels/sec |