| Upload Date | December 22 2025 11:38 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3815 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3365
483.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3406
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3926
80.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3838
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3503
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4450
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3433
274.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3146
97.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5726
171.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3678
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3841
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4613
354.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3952
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4415
43.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3114
3.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3464
109.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9945 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8650
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11418
68.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11486
235.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9996
230.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10664
144.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13470
66.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4097
328.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10139
314.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11019
329.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9751
40.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11465
356.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10589
814.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10876
319.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10433
103.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10268
9.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9933
314.5 Kpixels/sec |