| Upload Date | December 22 2025 11:37 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2655 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 2397 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1829
262.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2024
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2855
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2560
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2140
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2625
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1814
145.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2405
74.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2691
80.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2190
9.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2622
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2763
212.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2957
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2749
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2372
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2569
81.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7328 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4801
689.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7626
45.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9102
186.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9070
209.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8804
119.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11532
56.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2511
201.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9300
288.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6134
183.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6478
26.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9414
292.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7408
569.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7678
225.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6391
63.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9893
9.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8290
262.5 Kpixels/sec |