| User | yunl |
| Upload Date | December 22 2025 11:36 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus Ace 5 Pro |
| Model ID | OnePlus PKR110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 3014 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2459
353.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2351
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3345
68.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3505
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3039
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3936
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2556
204.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2879
89.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3224
96.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2553
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3031
94.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3157
242.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3544
104.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3513
34.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2773
2.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2936
93.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8891 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5987
859.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8771
52.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10609
217.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11569
266.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10979
149.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14032
69.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2916
233.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11821
366.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7687
230.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7694
31.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11706
364.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9150
703.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8462
248.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8193
81.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11392
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10082
319.2 Kpixels/sec |