| Upload Date | December 22 2025 11:36 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25060RK16C |
| Model ID | Xiaomi 25060RK16C |
| Motherboard | dali |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.02 GB |
| Single-Core Score | 2650 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2076
298.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2095
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3176
65.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2717
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2564
34.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3312
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2373
190.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2539
78.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3286
98.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2619
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3037
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2357
181.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2994
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2863
28.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2074
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2825
89.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8068 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5820
835.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8858
53.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11462
234.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11000
253.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9064
123.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12035
59.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2658
212.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10851
336.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6543
195.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6561
27.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11294
351.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5816
447.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8383
246.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7120
70.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9382
9.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10351
327.7 Kpixels/sec |