| User | Aje |
| Upload Date | June 12 2023 11:57 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG ZENITH EXTREME ALPHA |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Threadripper 2950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4333 MHz |
| Package | Socket SP3r2 (4094) |
| Codename | Colfax |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1315 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1696
243.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1671
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1433
29.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1533
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1017
13.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1396
6.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1173
93.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1501
46.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
486
14.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1327
5.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2001
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1274
97.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1366
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1411
14.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1444
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1368
43.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9468 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5461
784.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13042
78.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12341
252.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13531
312.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11271
153.0 images/sec |
|
|
Clang
|
19260
94.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1451
116.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19535
605.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3573
106.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6823
28.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16006
498.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9390
722.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10222
300.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7823
77.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25373
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11183
354.1 Kpixels/sec |