| Upload Date | December 22 2025 11:27 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2025 Datacenter Evaluation (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Processor (Skylake, IBRS, no TSX) |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3639 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Skylake-SP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.98 GB |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1242 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1221
175.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1349
8.13 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1346
27.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1323
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1037
14.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1462
7.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1253
100.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1388
43.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
591
17.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1651
6.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1668
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1159
89.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1311
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1417
14.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1081
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1319
41.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6391 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4187
601.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8020
48.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7985
163.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7571
174.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7130
96.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10475
51.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1584
126.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9928
307.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3386
101.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6852
28.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9928
308.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6051
465.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7022
206.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6868
68.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8525
8.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8064
255.3 Kpixels/sec |