| User | benchmarker15 |
| Upload Date | December 22 2025 11:22 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.2 (Build 24G325) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.33 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2622 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2514
361.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2632
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2798
57.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2545
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2244
30.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3220
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2418
193.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2486
77.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2255
67.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2362
9.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3136
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3226
248.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3012
88.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3170
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2183
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2422
76.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14620 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11740
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15750
94.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17512
358.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15615
360.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16714
226.8 images/sec |
|
|
Clang
|
26036
128.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3257
260.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18843
583.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11819
353.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13287
55.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19010
591.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14880
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19668
577.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13498
133.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19506
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18718
592.7 Kpixels/sec |