| Upload Date | December 22 2025 11:15 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2404ARN45A |
| Model ID | Xiaomi 2404ARN45A |
| Motherboard | tides |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.50 GB |
| Single-Core Score | 405 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
379
54.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
483
2.91 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
543
11.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
525
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
445
6.04 images/sec |
|
|
Clang
|
502
2.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
425
34.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
510
15.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
213
6.39 images/sec |
|
|
Background Blur
|
310
1.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
490
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
148
11.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
501
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
369
3.67 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
470
454.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
381
12.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1432 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
883
126.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1788
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2033
41.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2264
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1842
25.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2057
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
486
38.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2492
77.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
886
26.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
990
4.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2052
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
701
53.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1513
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1194
11.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2421
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1584
50.2 Kpixels/sec |