| Upload Date | December 22 2025 11:10 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2197 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1787
256.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1794
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2276
46.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2395
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2073
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2526
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1819
145.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1895
58.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3441
103.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2062
8.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2304
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2451
188.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2468
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2555
25.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1735
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2217
70.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8556 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6090
874.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8894
53.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10108
206.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10561
243.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10551
143.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15048
74.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2191
175.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10249
317.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8808
263.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8516
35.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11438
355.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7561
581.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9069
266.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7870
78.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10299
9.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9604
304.1 Kpixels/sec |