| Upload Date | December 22 2025 11:08 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,3 |
| Motherboard | Mac15,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2901 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2769
397.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2583
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2939
60.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2908
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2447
33.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3593
17.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2856
228.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2594
80.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2509
75.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2724
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3441
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3366
258.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3497
102.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3478
34.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2538
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3066
97.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10554 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7814
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9275
55.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11219
229.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12281
283.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11539
156.6 images/sec |
|
|
Clang
|
18169
89.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3624
290.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14298
443.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7555
226.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11300
46.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15420
479.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11832
909.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14246
418.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7622
75.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13509
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12971
410.7 Kpixels/sec |