| Upload Date | December 22 2025 11:06 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918N |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 1990 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1807
259.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1749
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2564
52.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2312
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1944
26.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2518
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1910
152.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1949
60.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2022
60.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1810
7.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2128
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1614
124.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2019
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1894
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1571
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2015
63.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3636
522.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5721
34.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7337
150.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6441
148.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5924
80.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6898
34.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2184
174.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6984
216.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4395
131.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4482
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7271
226.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3969
305.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5343
156.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4691
46.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6325
6.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6174
195.5 Kpixels/sec |