| Upload Date | December 22 2025 10:54 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 3540 |
| Motherboard | Dell Inc. 0CTN2P |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1355U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 465 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
844
121.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
672
4.05 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
715
14.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
657
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
682
9.25 images/sec |
|
|
Clang
|
542
2.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
497
39.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
338
10.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
212
6.33 images/sec |
|
|
Background Blur
|
374
1.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
481
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
323
24.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
363
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
301
2.99 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
349
337.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
348
11.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1742 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1180
169.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2269
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2422
49.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2170
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1964
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2329
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
482
38.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2024
62.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1040
31.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1881
7.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2573
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1882
144.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1922
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1506
14.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2705
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2225
70.5 Kpixels/sec |