| Upload Date | December 22 2025 10:45 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2520A |
| Model ID | vivo V2520A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2790 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2356
338.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2404
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3158
64.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2973
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2840
38.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3618
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1943
155.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2689
83.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3043
91.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2521
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2912
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2999
230.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3283
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3232
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2582
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2778
88.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6382
916.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9089
54.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9759
199.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9886
228.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10340
140.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13228
65.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2229
178.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11217
347.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7397
221.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7439
30.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11376
354.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8742
672.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9181
269.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7637
75.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11656
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9958
315.3 Kpixels/sec |