| Upload Date | December 22 2025 10:41 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad (11th generation) |
| Model ID | iPad15,7 |
| Motherboard | J481AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 5 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.44 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.78 GB |
| Single-Core Score | 2704 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2711
389.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2724
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2728
55.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2596
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2366
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3380
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2521
201.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2505
77.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2335
69.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2303
9.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3135
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3274
251.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3009
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3468
34.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2169
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2739
86.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6437 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5922
850.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7582
45.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7150
146.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6533
150.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6515
88.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8828
43.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2951
236.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6925
214.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5122
153.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5724
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8706
270.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6949
534.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7022
206.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7365
73.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6580
6.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6998
221.6 Kpixels/sec |