| Upload Date | December 22 2025 10:38 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B760-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) i3-14100T |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2093 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2089
300.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2122
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2222
45.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1992
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2186
29.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2202
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2229
178.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2058
63.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2067
61.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2350
9.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2385
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1629
125.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2164
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2265
22.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1561
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2037
64.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7225 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4203
603.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8005
48.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7790
159.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8426
194.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9167
124.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9527
46.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2809
224.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10180
315.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4955
148.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8638
35.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9873
307.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7487
575.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6982
204.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6243
61.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11255
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8697
275.4 Kpixels/sec |