| Upload Date | December 22 2025 10:35 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 FE |
| Model ID | samsung SM-S711N |
| Motherboard | s5e9925 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.82 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.82 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.52 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1284
184.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1250
7.53 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1424
29.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1366
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1210
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1339
6.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1024
82.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1181
36.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1332
39.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1115
4.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1404
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
827
63.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1288
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1117
11.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
945
914.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1251
39.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3324 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2281
327.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3243
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4641
95.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4941
113.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4048
54.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3482
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1104
88.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4975
154.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3177
95.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3255
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5133
159.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2282
175.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2988
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2505
24.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4456
4.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4513
142.9 Kpixels/sec |