| Upload Date | December 22 2025 10:34 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.2 (Build 24G325) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 3066 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2991
429.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2816
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3097
63.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2958
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2748
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3861
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2846
227.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2808
87.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2557
76.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2832
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3685
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3802
292.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3713
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3712
36.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2551
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3065
97.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14379 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10783
1.51 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14834
89.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16486
337.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15748
363.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17457
236.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24512
120.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3660
293.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18338
568.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11748
351.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13865
57.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20358
633.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14331
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18054
529.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13763
136.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17990
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17435
552.0 Kpixels/sec |