| Upload Date | December 22 2025 10:34 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.48 GB |
| Single-Core Score | 3001 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2935
421.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2860
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2848
58.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3147
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2695
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3621
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2779
222.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2801
86.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2492
74.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2700
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3548
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3790
291.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3413
100.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3661
36.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2521
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3067
97.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7563 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6125
879.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8963
54.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8096
165.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8591
198.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8270
112.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10415
51.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3287
263.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8486
262.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6122
183.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6640
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10317
321.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8258
634.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8460
248.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7641
75.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8250
7.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7942
251.5 Kpixels/sec |