| Upload Date | December 22 2025 10:33 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25042PN24C |
| Model ID | Xiaomi 25042PN24C |
| Motherboard | O1_asic |
| Governor | xres |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 1.89 GHz |
| Cluster 3 | 4 Cores @ 3.40 GHz |
| Cluster 4 | 2 Cores @ 3.90 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.22 GB |
| Single-Core Score | 2940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2596
372.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2457
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3501
71.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3112
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2795
37.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3662
18.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2533
202.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2659
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3333
99.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2676
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3290
102.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2859
219.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3210
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3682
36.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2195
2.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3033
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9433 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7880
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11379
68.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13268
271.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12149
280.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11106
150.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13517
66.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2621
209.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11879
368.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7608
227.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8581
35.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12361
384.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5869
451.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10417
305.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9870
97.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10477
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12134
384.2 Kpixels/sec |