| Upload Date | December 22 2025 10:33 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus CPH2767 |
| Model ID | OnePlus CPH2767 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 4 part 2 revision 0 |
| Base Frequency | 3.32 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.32 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 3.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.88 GB |
| Single-Core Score | 2756 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2156
309.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2043
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3125
64.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2978
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2882
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3380
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2355
188.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2581
80.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4253
127.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2521
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2804
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2316
178.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3148
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2973
29.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2437
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2727
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8866 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6146
882.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9413
56.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9802
200.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8866
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10662
144.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13152
64.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2728
218.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11365
352.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8323
249.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8494
35.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13100
407.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8608
661.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10008
293.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8865
88.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12437
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9984
316.1 Kpixels/sec |