| Upload Date | December 22 2025 10:32 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B850-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5261 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3192 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3080
442.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2936
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3333
68.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2830
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3067
41.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2920
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3021
241.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2882
89.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3355
100.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4311
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3650
113.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3542
272.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3603
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3670
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2596
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3288
104.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12642
1.77 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19520
117.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16243
332.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18718
431.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22471
305.0 images/sec |
|
|
Clang
|
22747
112.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4168
333.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24358
754.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13930
416.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20134
83.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23239
723.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21174
1.63 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17778
521.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13246
131.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26510
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18776
594.5 Kpixels/sec |