| Upload Date | December 22 2025 10:32 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.34 GB |
| Single-Core Score | 3970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3403
488.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3412
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3916
80.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3998
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3585
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4484
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3674
294.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3347
103.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6088
182.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3889
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3937
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4933
379.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4203
123.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4716
46.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3354
3.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3649
115.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10397 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9004
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11765
70.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11856
242.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10523
242.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11054
150.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13985
68.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4353
348.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10445
323.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11574
346.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10083
41.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12009
373.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11072
851.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11378
333.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11797
117.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10659
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10232
324.0 Kpixels/sec |