| Upload Date | December 22 2025 10:31 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic8 Pro |
| Model ID | HONOR BKQ-N49 |
| Motherboard | BKQ |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8850 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.79 GB |
| Single-Core Score | 3338 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2706
388.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2652
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3373
69.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3722
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3284
44.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3856
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2669
213.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2978
92.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5176
154.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3243
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3552
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3470
266.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3814
111.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3718
36.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2779
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3350
106.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9029 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6032
866.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9198
55.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9966
204.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11200
258.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10970
148.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14324
70.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3315
265.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10600
328.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9801
293.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8186
33.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11305
351.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8892
683.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9253
271.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7660
76.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10855
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9930
314.4 Kpixels/sec |