| Upload Date | December 22 2025 10:31 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2463A |
| Model ID | vivo V2463A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3057 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2566
368.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2577
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3408
69.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3210
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3065
41.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3958
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2559
204.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2921
90.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3284
98.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2682
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3056
95.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3223
247.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3601
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3614
35.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2781
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2931
92.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9431 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6811
978.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10204
61.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11282
231.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10949
252.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10993
149.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15035
74.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2940
235.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12093
374.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7852
235.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8040
33.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11970
372.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9564
735.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10232
300.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9077
90.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12650
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10925
345.9 Kpixels/sec |