| User | louisebicuadra |
| Upload Date | December 22 2025 10:24 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac Studio (2025) |
| Model ID | Mac16,9 |
| Motherboard | Mac16,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Max |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Max |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Single-Core Score | 4103 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3486
500.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3497
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4217
86.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3812
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3817
51.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4531
22.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3795
303.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3525
109.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6174
184.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4188
17.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4394
136.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5056
388.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4733
138.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4630
45.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3206
3.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3797
120.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 24271 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
18144
2.54 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24520
147.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
30264
619.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26164
603.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30771
417.6 images/sec |
|
|
Clang
|
38244
188.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5146
412.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31474
975.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
25677
768.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21752
90.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31099
967.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23734
1.82 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
33198
974.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
23413
232.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29579
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
28810
912.2 Kpixels/sec |