| Upload Date | December 22 2025 10:19 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 1157 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1167
167.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1150
6.93 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1186
24.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1076
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
982
13.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1484
7.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1111
89.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1135
35.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
958
28.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1065
4.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1383
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1498
115.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1301
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1226
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
938
908.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1147
36.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3806 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3830
550.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4532
27.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4726
96.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4295
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4113
55.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6483
31.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1486
119.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4731
146.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2145
64.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2906
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5192
161.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4203
323.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4035
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3860
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4165
4.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3574
113.2 Kpixels/sec |