| Upload Date | December 22 2025 10:18 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Oppo Find X8 Ultra |
| Model ID | OPPO PKJ110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 3034 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2593
372.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2395
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3277
67.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3181
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3050
41.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3980
19.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2598
208.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2953
91.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3275
98.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2721
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3075
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3223
247.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3580
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3462
34.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2790
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2927
92.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8397 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5867
842.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10111
60.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8874
181.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11267
259.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10097
137.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15751
77.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2868
229.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12297
381.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5550
166.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5344
22.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8850
275.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8104
623.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9211
270.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8137
80.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12744
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9517
301.3 Kpixels/sec |