| Upload Date | December 22 2025 10:10 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3911 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3418
490.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3488
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3894
79.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3615
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3573
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4471
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3596
287.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3304
102.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6035
180.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3825
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3928
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4796
368.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4135
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4624
45.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3300
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3606
114.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8896
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11474
69.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11600
237.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9314
214.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10872
147.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13690
67.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4257
340.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10322
319.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11201
335.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9964
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11954
372.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10961
842.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11230
329.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11159
110.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10621
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9847
311.8 Kpixels/sec |