| Upload Date | December 22 2025 10:07 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2019 Datacenter (64-bit) |
| Model | Inspur SA5212M5 |
| Motherboard | Inspur SA5212M5 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Xeon(R) Platinum 8255C CPU @ 2.50GHz |
| Topology | 2 Processors, 48 Cores, 96 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 24 Cores |
| Maximum Frequency | 3888 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Cascade Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 24 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 24 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 24 |
| L3 Cache | 35.8 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 382.66 GB |
| Transfer Rate | 2924 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 6 |
| Single-Core Score | 1155 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1132
162.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1182
7.12 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1182
24.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1131
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1092
14.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1284
6.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1105
88.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1177
36.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1046
31.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1388
5.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1469
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1002
77.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1125
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1304
12.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
923
893.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1094
34.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10847 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3203
460.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9555
57.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15883
325.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11757
271.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15608
211.8 images/sec |
|
|
Clang
|
39227
193.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1430
114.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23909
740.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6352
190.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6877
28.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20416
635.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11470
881.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10844
318.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5886
58.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52013
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14138
447.7 Kpixels/sec |