| Upload Date | December 22 2025 10:06 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Plus |
| Model ID | iPhone15,5 |
| Motherboard | D38AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2653 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2632
377.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2737
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2737
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3029
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2322
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3340
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2378
190.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2405
74.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2190
65.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2116
8.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3063
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3098
238.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2844
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3372
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2166
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2629
83.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6650 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5879
844.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8314
50.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7489
153.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7878
181.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6879
93.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9204
45.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2713
217.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7199
223.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5091
152.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5818
24.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9050
281.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6930
532.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7079
207.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7204
71.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6971
6.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7218
228.5 Kpixels/sec |