| Upload Date | December 22 2025 10:04 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X8 Ultra |
| Model ID | OPPO PKJ110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 3095 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2549
366.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2374
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3379
69.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3264
75.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3105
42.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4002
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2684
215.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3022
93.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3515
105.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2896
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3100
96.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3337
256.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3739
109.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3276
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2802
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3046
96.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10040 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6227
894.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9899
59.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11246
230.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12394
285.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12645
171.6 images/sec |
|
|
Clang
|
17689
87.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3018
241.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13402
415.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8586
256.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9679
40.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12530
389.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10439
802.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11076
325.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8785
87.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14046
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11229
355.5 Kpixels/sec |