| Upload Date | December 22 2025 10:02 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.6 (Build 21G115) |
| Model | iMac Pro (Late 2017) |
| Model ID | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-7BA5B2D9E42DDD94 iMacPro1,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 12 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2133 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1715 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1588
228.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1948
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1595
32.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1829
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1384
18.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1833
9.03 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1656
132.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1980
61.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
783
23.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2451
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2499
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1759
135.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1760
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2075
20.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1544
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2235
70.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8150 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3775
542.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11742
70.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7655
156.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11597
267.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8914
121.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15417
75.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2165
173.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16258
503.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3344
100.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9540
39.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10998
342.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9253
711.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9131
267.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5918
58.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16543
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10275
325.3 Kpixels/sec |