| Upload Date | December 22 2025 09:58 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | MAIBENBEN X-Treme Typhoon Series |
| Motherboard | MAIBENBEN X16B |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 8940HX with Radeon Graphics |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5330 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5188 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2710 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2856
410.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2455
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2440
50.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2382
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2736
37.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2764
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2637
211.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2610
80.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2735
81.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3305
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3398
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2934
225.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2932
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2817
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2399
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2553
80.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11506 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6247
897.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15489
93.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6960
142.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11221
258.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12341
167.5 images/sec |
|
|
Clang
|
40952
201.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3233
258.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36567
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
4553
136.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10964
45.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10462
325.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19653
1.51 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11391
334.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5151
51.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45520
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9699
307.1 Kpixels/sec |