| Upload Date | December 22 2025 09:58 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B350-F GAMING |
| Power Plan | Balansert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3998 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1209 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1551
222.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1485
8.95 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1299
26.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1378
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
944
12.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1326
6.53 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1117
89.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1383
42.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
444
13.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1228
5.08 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1882
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1213
93.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1243
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1218
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1329
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1271
40.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4950 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3240
465.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6580
39.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5642
115.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6407
147.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4903
66.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9529
46.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1273
102.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8071
250.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1807
54.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5372
22.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7159
222.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5264
404.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5976
175.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4083
40.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9730
9.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6255
198.0 Kpixels/sec |