| Upload Date | December 22 2025 05:51 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX3800 |
| Model ID | realme RMX3800 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.85 GB |
| Single-Core Score | 2179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1933
277.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1936
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2669
54.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2494
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2042
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2803
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2128
170.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2106
65.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2280
68.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2026
8.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2465
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1905
146.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2210
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1989
19.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1653
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2278
72.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6411 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4498
645.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6883
41.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9137
187.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9047
208.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7529
102.2 images/sec |
|
|
Clang
|
8312
40.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2404
192.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8421
260.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5154
154.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5266
21.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8500
264.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4702
361.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6993
205.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5385
53.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7750
7.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8253
261.3 Kpixels/sec |