| Upload Date | December 22 2025 05:51 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Elite Dragonfly G2 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8716 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4186 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.74 GB |
| Transfer Rate | 4256 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1619 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1505
216.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1361
8.20 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1785
36.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1106
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1716
23.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1820
8.96 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1598
128.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1744
54.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1617
48.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1977
8.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2152
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1308
100.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1501
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1992
19.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1417
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1883
59.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4052 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3065
440.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4967
29.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6064
124.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4029
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3369
45.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3866
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1856
148.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6213
192.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2675
80.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5370
22.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4302
133.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2842
218.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3801
111.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5223
51.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5584
5.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6580
208.3 Kpixels/sec |