| Upload Date | December 22 2025 05:51 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 FE |
| Model ID | samsung SM-S721B |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.11 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.06 GB |
| Single-Core Score | 1725 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1512
217.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1607
9.68 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2239
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2082
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1620
22.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2333
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1618
129.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1672
51.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1808
54.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1349
5.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1982
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1428
109.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1726
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1540
15.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1359
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1743
55.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4905 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3371
484.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5860
35.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8557
175.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5917
136.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4988
67.7 images/sec |
|
|
Clang
|
5488
27.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1894
151.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6705
207.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3644
109.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4139
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5714
177.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3248
249.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5163
151.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5120
50.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7040
6.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6954
220.2 Kpixels/sec |