| Upload Date | December 22 2025 05:50 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2653 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3106 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2656
381.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2384
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3302
67.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3276
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3108
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3962
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2652
212.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3022
93.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3399
101.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2819
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3096
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3473
267.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3692
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3669
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2806
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3033
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9460 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6338
910.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10259
61.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10726
219.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11239
259.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11845
160.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15285
75.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2610
209.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12714
394.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8106
242.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8440
34.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11526
358.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10213
785.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10373
304.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8828
87.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12860
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11325
358.6 Kpixels/sec |