| Upload Date | December 22 2025 05:50 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | TCL T523V |
| Model ID | TCL T523V |
| Motherboard | SM4450 |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3393 revision 2 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.21 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.37 GB |
| Single-Core Score | 853 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
650
93.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
686
4.13 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1147
23.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1175
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
942
12.8 images/sec |
|
|
Clang
|
785
3.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
891
71.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1019
31.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
599
17.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
818
3.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1154
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
460
35.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1057
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
780
7.74 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
879
850.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1026
32.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2056 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1381
198.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2239
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2065
42.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2944
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2501
33.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2462
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1019
81.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3574
110.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1539
46.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1549
6.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3444
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1203
92.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2472
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1112
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3148
3.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2842
90.0 Kpixels/sec |