| Upload Date | December 22 2025 05:49 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G733ZX_G733ZX |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G733ZX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1738 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1625
233.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1604
9.67 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1766
36.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1717
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1625
22.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1644
8.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1690
135.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1645
51.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1656
49.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2189
9.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2049
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1631
125.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1713
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2278
22.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1590
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1879
59.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10565 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6716
964.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13790
83.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14239
291.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13468
310.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13788
187.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15405
75.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2146
171.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15232
472.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6542
195.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9872
40.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16528
514.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10513
808.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10846
318.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10491
104.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16385
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12800
405.3 Kpixels/sec |