| Upload Date | December 22 2025 05:46 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Air 11-inch (7th generation) |
| Model ID | iPad15,3 |
| Motherboard | J607AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3074 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3006
431.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2954
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3126
64.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3044
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2722
36.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3782
18.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2827
226.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2822
87.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2522
75.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2799
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3596
111.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3819
293.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3506
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3953
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2507
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3150
99.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12142 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9866
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13185
79.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13402
274.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13651
314.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13905
188.7 images/sec |
|
|
Clang
|
18859
92.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3702
296.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14862
460.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9741
291.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11901
49.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16105
501.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12602
969.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14486
425.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12700
126.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13984
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13635
431.7 Kpixels/sec |