| Upload Date | December 22 2025 05:41 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4209 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3614
519.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3656
22.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4316
88.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3861
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3724
50.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4760
23.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3855
308.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3589
111.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6157
184.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4292
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4164
129.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5334
410.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4718
138.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5109
50.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3542
3.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3958
125.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12808
1.80 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17363
104.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18561
380.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16283
375.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18154
246.4 images/sec |
|
|
Clang
|
24032
118.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5014
401.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18700
579.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15235
455.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14672
60.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18815
585.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16172
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18854
553.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16284
161.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18960
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16586
525.2 Kpixels/sec |